The Wall: Televize za 13 milonů

Úhlopříčka 146 palců. To je 3,7 metrů! Hlavní předností této televize ovšem není velikost, ale technologie MicroLED.

Zeď a Okno od Samsungu

Na největším světovém veletrhu spotřebním elektroniky CES v Las Vegas, Samsung představil očekávanou novinku MicroLED televizi. Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela novou technologii, výrobce zatím není schopný vyrobit televizi menší než 72 palců. A právě velikost určila název:

The Wall (Zeď) má 146″ = 3708cm

The Window (Okno) má 75″ = 1905cm

V České republice zatím není možné tyto televize zakoupit. Ale například v Německu ano. Avšak pouze pro firemní použití, nikoliv pro běžného zákazníka. V přepočtu by měla stát 13.000.000,- Kč
Uvedl náš zdroj ze společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Co je MicroLED?

Abychom pochopili, co nového technologie Micro LED přináší, je potřeba si nejprve uvědomit, jak led displeje fungují.

LCD funguje na principu prosvicovani. Jednoduše řečeno, za celým displejem svítí světlo, které prosvěcuje krystaly. Každý pixel má 3 krystaly (RGB), které měni barvu dle potřeby a tím se vyrábí jednotlivé barvy na displeji.

LED displej je složen z jednotlivych LED diod, které svítí samy o sobě (nepotřebují tedy podsvicovat) a umí měnit barvu podle potřeby. Výsledkem je pak ostřejší a jasnější obraz.

MicroLED funguje na stejném principu. Ovšem LED diody jsou mnohem menší. Na plochu jedné klasické LED diody se vejde mnohonásobně víc microLED diod. Proto je každé microLED diodě přiřazena jen jedna barva. Nedochází tak k prolínání barev při řechodu. Díky tomu je obraz ostřejší a má rychlejší odezvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.